Walcz w zwycięskiej drużynie!

walka-duchowa-komentarz-liturgiczny-622x381„Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono” – pisała Wisława Szymborska w jednym ze swoich wierszy. To stwierdzenie nie jest jedynie piękną poezję, ale życiowym konkretem. Możemy mówić, jak ważne są dla nas wartości tj. miłość, wierność, uczciwość itd., ale gdy przyjdzie co do czego, to czy postąpimy tak, jak sobie to zakładaliśmy? Czy damy się ponieść emocjom, uniesieniom chwili zostawiając za sobą wszystko to, co do tej pory uznawaliśmy za swoje wartości? Na pewno kiedyś znajdziemy się w sytuacji, która będzie wymagała od nas pewnego rodzaju własnoręcznego podpisu pod tym, co mówiliśmy, że jest dla nas ważne. Bo tylko wtedy nasza postawa będzie wiarygodna. Dlatego potrzeba spójności między tym co się mówi, a tym co się robi.

Czasem będzie to trudne do wykonania, bo…będą pokusy: by przestać, by się poddać, że po co to wszystko, przecież inni też tak robią i nic się złego im nie dzieje itd. Zapewniam – nie będzie łatwo, to będzie ostra walka na śmierć i życie. Tak jak w meczu na Mistrzostwach Świata, w którym każdy daje z siebie wszystko, bo wie, że warto się bić, za wszelką cenę. Marcin Jakimowicz w jednej z książek pisze, że „wyjdziemy z tego meczu poobijani. Słaniający się na nogach ze zmęczenia. Z przetrąconym biodrem. Kulejąc. Ale – mamy odgórne zapewnienie – zwyciężymy”.

Ważne tylko, by chcieć grać w zwycięskiej drużynie, a nie w drużynie przegranych. A tak po ludzku patrząc, to po zakończonej walce, troszkę inaczej niż w normalnym meczu, nie od razu widzi się efekt swojej walki, może się wydawać, że jest się przegranym, bo wszystko będzie boleć, a przeciwna drużyna będzie się z nas naśmiewać. Warto wtedy spojrzeć na krzyż… Wszyscy myśleli, że On też wtedy przegrał…. A czy na pewno?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *