Matko, która nas znasz

mama-z-dzieckiem-665x309Nie mają co jeść, gdzie się umyć, gdzie spać. Umierają z głodu, z zimna. Tułają się z jednego miejsca w drugie. Nie wiedzą gdzie iść, gdzie szukać pomocy. Alkohol, narkotyki, hazard… i stracili wszystko – dach nad głową, środki do życia. Ale można być tzw. porządnym człowiekiem i wszystko stracić w jednym momencie. Wystarczy jeden kataklizm: trzęsienie ziemi, tsunami, powódź itd., by stać się człowiekiem bezdomnym.
Matko ludzi bezdomnych – przyjdź i drogę wskaż.

Prześladowani za wiarę w Chrystusa, za walkę o wolność i o prawdę. Ciągani po sądach, szykanowaniu, wsadzani do więzień, bici, torturowani i mordowani.
Matko prześladowanych – do Syna Twego nas prowadź.

Odrzucone dzieci – zabijane jeszcze przed narodzeniem, bo były niechciane, chore. Odtrąceni starzy i schorowani rodzice – wyrzucani na bruk, oddawani do domów starców, bo są już bezużyteczni, niepotrzebni. Ludzie, którzy nie czują się kochani – w oczach swoich bliskich zamiast miłości widzą obojętność.
Matko ludzi wzgardzonych – pokój światu daj.

Matko, która nas znasz, z dziećmi Twymi bądź. Na drogach nam nadzieją świeć, z Synem Twym z nami idź.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *