Przekaż Iskrę Miłosierdzia

sparklers-1Wielki Post to czas nawrócenia, a droga nawrócenia zawsze prowadzi przez konfesjonał. Niestety wiele ludzi ma problem, aby podejść do jego kratek, bo np. kiedyś podczas spowiedzi zostali źle potraktowani prze kapłana i zrazili się, nie chcą już więcej korzystać z tego sakramentu. Inni po prostu ze wstydu i lęku nie przystępują do spowiedzi. Natomiast niektórzy twierdzą, że spowiadają się Bogu i nie potrzebują do tego żadnych pośredników (księży).
Jest wiele osób żyjących w ciemności grzechu, którzy potrzebują autentycznego świadectwa, Twojego świadectwa, które byłoby dla nich impulsem, że jednak warto skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Dlatego teraz, przez cały Wielki Post trwa akcja „Przekaż Iskrę Miłosierdzia”. Polega ona na dokończeniu zdania: „SPOWIEDŹ JEST DLA MNIE….”

Ta akcja ma być taką żywą Iskrą Miłosierdzia. A czasem mała iskra wystarczy, by spowodować wielki pożar. Może właśnie ta Iskra, którą Ty przekażesz pomoże zapalić płomień Bożego Miłosierdzia w osobie, która po wielu latach życia w grzechu zdecyduje się podejść do konfesjonału? Ale pamiętaj, że najpierw „musi się w Tobie palić to, co chcesz zapalić w innych” – św. Augustyn.

Inicjatywa bardzo dobrze wpisuje się w program Kościoła w Polsce na rok duszpasterski 2014/15, którego hasło brzmi: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Chodzi w nim o docenienie sakramentu pokuty i pojednania, a także pomoc tym ochrzczonym, którzy go zaniedbali, by odkryli w nim źródło Bożego Miłosierdzia. Akcja jest także duchowym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, których tematem przewodnim będzie miłosierdzie.

Jan Paweł II podczas ostatniej pielgrzymki do Polski, w sanktuarium Bożego Miłosierdzie powiedział takie słowa: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia.” Zatem, nie trzymajmy pod korcem tego płomienia, ale przekażmy go innym.

Do akcji można dołączyć również na facebooku

logo iskra

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Przekaż Iskrę Miłosierdzia

 1. misjonarz pisze:

  Znam tę „iskrę” z praktyki, tylko jest malutki problem :-), mnie tę iskrę ZAWSZE przekazuje mój spowiednik przed spowiedzią. Iskra owa brzmi:
  „niech Duch Święty oświeci cię abyś .
  Iskra owa, tak zapala mnie do miłości Jezusowej, iż wtedy znika wszelki strach i obawy przed spowiadaniem się :-). No tak, ale iskra jest wypowiadana przez o. Stasnisława S. J.
  ale jaki problem samemu tę iskrę wypowiedzieć ? np. tak

 2. misjonarz pisze:

  Coś ucięło komentarz, ach te „znaczniki” :-).
  Jeszcze raz „iskra” :-)
  Przyjdź Duchu Święty i oświeć mnie abym Bogu wyznał swoją miłość i swoje grzechy – amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *